En Güzel Kitap Önerilerine Hoş Geldiniz
Hemen İletişime Geç
Kanlı El / İnceleme

MUHTEŞEM BİR KURGU, EŞSİZ GÜZELLİKTE BİR ANLATIM…

Genç yazar Murat Çelik’in ikinci polisiye romanı olan Kanlı El, raflardaki yerini almaya başladı… Şimdi kahvenizi alın ve bu gelecek vadeden kalemin heyecan dolu satırlarında dolaşmaya başlayın!

Hikâye Ankara’da geçiyor. Başkomiser Ender ve ekibinin karmaşık cinayetler karşısında verdiği amansız mücadeleyi konu alıyor. Fizik alanında önemli çalışmaları olan tanınmış bir hocanın asistanı bir sabah evinde ölü bulunur. Göğsüne aldığı bıçak darbesiyle öldürülmüş ve üzerine sinek sekiz iskambil kâğıdı bırakılmış… Olay yeri raporları ve adli tıp katile dair en küçük bir ipucu keşfedemiyor. Bu sırada katil, polisle dalga geçer gibi öldürmeyi sürdürüyor.

Başkomiser Ender, karşılaştığı en zor vaka olduğunu düşündüğü “Kanlı El” cinayetlerini çözmek için gecesini gündüzüne katıyor. Edindiği her yeni bilgi, düşündüğü mevcut şüphelileri aklayıp yeni şüpheliler eklemekle kalmıyor, onu, bilimin en uç noktalarında, karakterlerin hayatlarının karanlık taraflarında dolaştırıp duruyor.

Ender, bir taraftan obsesif takıntılarıyla uğraşıp sağlığına kavuşmak isterken, diğer yandan karşılaştığı bu zor vakayı çözmek zorunda. Çünkü katil, cesaret sınırlarını aşıp Ender’le iletişim kuruyor, onu tanıdığını sezdiriyor ve üstü kapalı olarak da tehdit ediyor. Kendisini tanıyan, evine girip mektup bırakacak kadar cesareti olan ve en küçük ipucuna mahal vermeyecek kadar profesyonel çalışan katille mücadele etmesi, Ender’in işini her geçen saat daha da zorlaştırıyor. Ve Ender, herkesin gözünden kaçırdığı, küçük detaylara yoğunlaşmaya başlıyor çünkü her katilin hata yapacağını çok iyi biliyor!

Kanlı El, oldukça sürükleyici, son derece akıcı bir polisiye roman. 483 sayfalık kitabın nasıl olup da bu kadar kısa zamanda bittiğine şaşıracaksınız. Heyecanınız bir an olsun azalmıyor ve Başkomiser Ender’le birlikte cinayetleri çözmek için verdiğiniz mücadele alnınızdan soğuk terlerin boşalmasına neden oluyor. Romanın ilk sayfalarından itibaren hikâyeyi kendi başınızdan geçiyor gibi benimseyecek, heyecanlanacak, korkacak, üzülecek ve sevineceksiniz. Yazar, eserde geçen tüm karakterlerin iç dünyalarını öyle güzel yansıtmış ki, okuduğunuz sürece yeni arkadaşlar edindiğinizi düşüneceksiniz.

Polisiye romanları başarılı kategorisine sokan en önemli etmenlerden birisi de kuşkusuz finalleridir. Şaşırtıcı bir final, iyi bir romanı çok iyi bir roman yapar. Bu yönüyle de “Kanlı El” çok iyi bir roman sıfatını sonuna kadar hak ediyor. Kurgusuyla büyük beğeni toplayacak eser, finaliyle ayakta alkışı hak ediyor.

Kitapyurdu’ndan Satın Al D&R’dan Satın Al KitapMüptelası’ndan Satın Al

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *