En Güzel Kitap Önerilerine Hoş Geldiniz
Hemen İletişime Geç
Anadolu Korku Öyküleri / İnceleme

Korku, gerilim ve gizem insanın içini ürpertmek için yeterli ögelerdir. Buna bir de anneannemizin anneannelerine kadar uzanan ve dilden dile zaman ve mekânlara göre değişen hayali olgular dâhil oldu mu hiçbir şeyden korkmayacağını iddia eden iç sesinizi bile acabaya sürükleyen öyküler ortaya çıkar.

Görsel veya yazınsal olsun, korku türleri hayat vermesi zor türlerin başında gelir. Birine ürkütücü gelen bir ayrıntı, bir başkası için alaya alınabilecek seviyede olma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Fakat bu varsayımlar, sizi korkunun doruklarına ulaştıracak bu kitaplara can veren tamamen genç ve yetenekli 7 yazarın (Işıl Beril Tetik, Ayşegül Nergis, Demokant Atasoy, Koray Günyaşar, Galip Dursun, Kayra “Keri” Küpçü) güçlü kalemleriyle ortadan kalkıyor.

Ben korkarak okuduğum 3 kitaplık bu seriyi her anlamda akıcı buldum. Bir yandan birbirine benzemeyen ve tekrarı olmayan öyküler her anlamda beni ürpertti, diğer yandan da çevirdiğim sayfalarda “Allah’ım bu sefer neyle karşılaşacağım?” korkusunu iliklerime kadar hissettim.

Evet sevgili okur, korku benim yaşam biçimim diyorsanız bu seriyi okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Hoşça ve korkuyla kalın…

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *