En Güzel Kitap Önerilerine Hoş Geldiniz
Hemen İletişime Geç
Gölün Dibindeki Ev / İnceleme

Rock grubu solisti Josh Malerman’ın ilgi çekici kitabı Gölün Dibindeki Ev, konusu ve yarattığı heyecan ile korku-gerilim seven okurları içine çekmeyi hedefliyor.

Öte yandan bu türe ilgi duyanlar için gerilim düzeyi hafif kalan, ilk aşkın heyecan ve tutkusunu bir kez daha hatırlatan, sonunu ise kitabın kurgusunu tamamlamaktan ziyade okurun hayal gücüne bırakan bir hikâye çıkıyor karşımıza.

17 yaşındaki iki gencin ilk buluşma hikâyesini konu alan kitapta gerilim, ikilinin kano gezintisine çıkması ile başlıyor. İlk aşkın heyecanını yaşayan gençler daha sakin ve sessiz olan ikinci göle ulaşmaya çalışırken dar bir geçidin farkına varıyorlar ve burayı arkalarında bırakarak herkesin bataklık olduğunu düşündüğü üçüncü göle ulaşıyorlar.

Sonrasında bu muhteşem suyun dip tarafında yüzen bir çatı görerek tüm eşyaların yerli yerinde olduğu, içinde birilerinin yaşadığını hissettiren ürpertici bir eve şahit oluyorlar. Korku, kendilerini bu evin gizemine kaptıran gençler için artık hayatın bir parçası oluyor. Ta ki sanrılar görene kadar.   Amelia sürekli su sesi duyarken, James odasının sular altında kaldığını görüyor ve evden uzak kalma zamanlarının geldiğini anlıyorlar.

Ne? Nasıl? Soru sormak yok. Peki tüm bunları bir kenara bırakıp geri dönebilecekler mi sizce? Ya da karşı karşıya gelmekten korktukları varlıklarla göz göze gelmeyi başarabilecekler mi? Ne dersiniz?

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *